Hoe nu verder?
Ondanks de mooie techniek, vernieuwingen en resultaten, moeten we helaas vanaf 1 januari 2021 voor een substantieel deel stoppen met online reclame bij Ster. Vanuit het ministerie leeft de wens om online geen commerciële boodschappen meer te vertonen. Voor een groot deel gaat dit al volgend jaar in. Zo zullen veel van onze online producten in 2021 enkel mogelijk zijn voor partijen met een boodschap van algemeen nut, zoals culturele instellingen, goede doelen en politieke partijen.
Reden voor Ster om te kijken naar het breed beschikbaar maken van onze techniek voor andere exploitanten wereldwijd. Adverteren zonder gebruik te maken van persoonsgegevens is immers voor alle partijen interessant: zowel het publiek, als het merk, als de exploitant heeft er baat bij.
Adverteren zonder gebruik te maken van persoonsgegevens is voor alle partijen interessant: zowel het publiek, als het merk, als de exploitant heeft er baat bij.
Bovendien moeten er nog stappen worden genomen en willen we de techniek blijven verbeteren. Zo willen we onder meer kijken naar ‘emotietargeting’: het bepalen van het sentiment van een artikel of fragment. Denk bijvoorbeeld aan een BBQ-reclame die relevant is bij berichten over het warme weer, maar niet zichtbaar moet zijn rondom content over hittewaarschuwingen. Het toekennen van een positief of negatief sentiment rondom content gaat nu nog handmatig, maar dit willen we in de toekomst graag automatiseren.
En er zijn nog meer vraagstukken: kunnen we bijvoorbeeld met real time bidding gaan werken bij adverteren zonder cookies? En hoe kunnen we het product verbeteren zodat we een duurzame oplossing hebben waar de hele industrie baat bij heeft?
Heb je hier ideeën over, wil je meer weten over de ontwikkelingen voor adverteren zonder cookies of gebruik maken van onze online mogelijkheden? Neem dan gerust contact op!