Bereik miljoenen Nederlanders
Adverteren bij de publieke omroep
Gratis media-advies

Ster breidt haar initiatief voor Nederlandse musea uit. Naast online banners kunnen musea vanaf vandaag ook gebruikmaken van een kennismakingsaanbod voor radio en online video. Daarmee krijgen musea extra mogelijkheden om hun tentoonstellingen en collecties onder de aandacht te brengen via de publieke omroep.

Het aanbod voor radio en online video is beschikbaar tot en met het eerste kwartaal van 2027 en kan per medium eenmalig worden ingezet. Ook musea die eerder deelnamen aan de banneractie kunnen van dit aanbod voor radio en online video gebruikmaken. Geïnteresseerde musea kunnen zich aanmelden via de website van Ster. Op deze pagina vinden zij ook meer informatie over het kennismakingsaanbod, tarieven en de bijbehorende voorwaarden.

Meer mogelijkheden om publiek te bereiken én te raken

Met online video en radio krijgen musea aanvullende mogelijkheden om bezoekers aan te trekken. Waar online banners bijdragen aan zichtbaarheid, bieden deze kanalen ruimte om verhalen, tentoonstellingen en collecties op een aansprekende manier tot leven te brengen. De combinatie van verschillende mediakanalen kan de impact van een campagne versterken. Dat blijkt ook uit eerdere campagnes van musea die gebruikmaakten van de mogelijkheden van Ster.

Laagdrempelig kennismaken met radio en online video

Met het kennismakingsaanbod wil Ster de drempel verlagen voor musea die nog niet eerder hebben geadverteerd via radio of online video. Zo kunnen zij op een toegankelijke manier ervaren welke bijdrage deze kanalen kunnen leveren.

Frank Volmer, algemeen directeur van Ster:

"Musea hebben ontzettend veel te bieden, maar hun aanbod vindt niet altijd vanzelf zijn weg naar potentiële bezoekers. Met deze uitbreiding maken we radio en online video nog toegankelijker voor musea die deze kanalen misschien niet direct zouden overwegen. Zo helpen we hen om een breder publiek te bereiken en meer mensen in aanraking te brengen met kunst, cultuur, geschiedenis en wetenschap."

De meerwaarde van de museumactie wordt ook zichtbaar in de ervaringen van musea. Een van hen is het Schoenenkwartier in Waalwijk, dat gebruikmaakte van het kennismakingsaanbod voor online banners:

Rinske Jurgens, directeur-bestuurder van museum het Schoenenkwartier:

"Dankzij de museumactie konden we eerder al ervaren wat het bereik van de publieke omroep voor ons museum het Schoenenkwartier kan betekenen. Dat nu ook radio en online video onderdeel zijn van het aanbod, biedt ons nog meer mogelijkheden om onze doelgroep te bereiken en ons verhaal onder de aandacht te brengen. Het is waardevol dat wij en andere musea op deze manier laagdrempelig kunnen ervaren wat deze media voor hun organisaties kunnen betekenen."

Over de museumactie

De museumactie is een gezamenlijk initiatief van Ster en de Museumvereniging. Het initiatief ging op 1 juni 2026 van start als pilot en heeft als doel musea op een toegankelijke manier kennis te laten maken met de advertentiemogelijkheden van de publieke omroep.

Sinds de start hebben zo’n honderd musea aan de actie deelgenomen. De positieve reacties vanuit de sector en de grote belangstelling, die zelfs leidde tot een wachtlijst, waren voor Ster en de Museumvereniging aanleiding om de actie landelijk uit te breiden.

Het succes van de museumactie is voor Ster aanleiding om het aanbod nu verder uit te breiden met een kennismakingsaanbod voor radio en online video.

Noot voor de redactie 
Persvraag naar aanleiding van bovenstaand bericht? Neem dan contact op.  

Meer over de museumactie

Meld je aan

Ster en Museumvereniging bundelen krachten in samenwerking voor online zichtbaarheid van musea

Ster stelt succesvolle museumactie landelijk beschikbaar

Meer weten?
Daphne Mylonas accountmanager
+31 35 672 55 16 daphne.mylonas@ster.nl

Vul je voornaam in.
Vul je achternaam in.
Vul je e-mail in.
Vul je telefoonnummer in.

Zo deden anderen het

Fries Museum

Museumkaart